טים פריס – האיש שיגרום לכם לחשוב מחוץ לקופסא על ניהול זמן

File:Timothy Ferriss.jpgטים פריס הוא יזם, סופר, ומנחה פודקאסט ששבר את התבניות המסורתיות על ניהול זמן ועבודה בעולם המודרני. בשנת 2001, פריס הקים את חברת ” “BrainQUICKEN- חברה אינטרנטית שמוכרת תוספים תזונתיים בעודו ממשיך לעבוד בעבודה שהייתה לו בזמנו. החברה נחלה הצלחה, ונמכרה לחברה לונדונית בשנת 2010.

לפי פריס, הקמת BrainQUICKEN היוותה את ההשראה לספר הנודע ביותר שלו – “שבוע עבודה בן 4 ימים” בו הוא שוטח את משנתו כיצד ניתן להרוויח כסף על ידי קיצור ימי עבודה בהגברת היעילות. לאחר ההצלחה של ספרו, פריס חיבר ארבעה ספרים נוספים שזכו למכירות מרשימות ברחבי העולם.

 

פריס מציג את תורת ההצלחה שלו בתכנית פודקאסט אשר עוסקת בנושאים של התפתחות אישית באמצעות שגרה יומית יעילה שמפורסמים רבים מבצעים כדי להצליח.

הודות לספריו והפודקאסט שלו, פריס נחל הצלחה כלכלית שהביאה אותו למשקיע ויועץ לחברות סטארט-אפ בתחילת דרכן. בשנת 2013, פריס גייס 2.1 מיליון דולר עבור הסטארט אפ “שיפ” שנחל כישלון מפתיע וסגר את דלתותיו ב-2018.

למרות הכישלון הזה, ההצלחה של פריס עם חברות הזנק אחרות זיכתה אותו בתואר אחד מ”ממשקיעי אנג’ל הראויים לציון” על ידי המגזין “ניו יורק טיימס”, וסי אן אן העידו עליו שהוא “אחד ממשקיעי אנג’ל המובילים ביותר בתחום הטכנולוגיה”.

מלבד ספריו שלו, טים פריס הקים חברת הוצאה לאור של ספרי אודיו, “הוצאת טים פריס” אשר הוציאה ספרי אודיו של מספר סופרים. בין יתר ההישגים שלו, פריס כיכב בתוכנית טלוויזיה בה הוא למד תוך שבוע מיומנויות שונות הדורשות הכשרה של שנים. למרות האהדה כלפיו, פריס עלה לכותרות גם עקב מחלוקת; הוא השקיע כספים במחקרים הנוגעים בהשפעת סמים פסיכדליים על דיכאון. למרות זאת, משנתו של פריס על יעילות והצלחה נלמדת על ידי רבים, והוא הפך להיום שם דבר בתחום ההתפתחות האישית.

תכנים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *