דונלד טראמפ – איש העסקים (ונשיא ארה”ב) המפורסם בעולם

ממשקיע נדל”ן בעל מיליארדי דולרים, דרך כוכב של תכנית מציאות בתחום הכלכלה, ועד הפיכתו לנשיא ה-45 של ארצות הברית, דונאלד טראמפ הוא אחד מאנשי העסקים המפורסמים המסקרנים בעולם.

דונאלד טראמפ

טראמפ החל את הקריירה הענפה שלו בתחום הנדל”ן בשנות ה-60 של המאה ה-20 לצד אביו – איש עסקים מצליח מניו יורק. אט אט, הוא החל לצבור הון וניסיון בתחום שהובילו לפרויקט הסולו הנוגע הראשון שלו – ה”גראנד הייאט” באי מנהטן בארצות הברית. לאחר ההצלחה הזו בתחום הנדל”ן, טראמפ החל לכבוש חלקים נוספים במנהטן – מה שהפך אותו למיליארדר.

בין הפרויקטים הידועים של טראמפ ניתן לציין את גורד השחקים “מגדלי טראמפ“, מבני מגורים במתחם “מאר-א-לאגו” פלורידה, בתי קזינו באטלנטיק סיטי, ומגרשי גולף בפלורידה.

למרות ההצלחה האדירה של דונאלד טראמפ, הוא נחל גם כישלונות צורמים במיוחד שכמעט והובילו אותו לפשיטת רגל. בין המקרים הללו היה את מלון “פלאזה” במנהטן שטראמפ כינה ה”מונה ליזה” שלו. עם השקעה בנקאית של מאות מיליוני דולרים וכן השקעה מכיסו הפרטי, הפרויקט של המלון לא נחל את ההצלחה הרצויה.

כדי לעמוד בתשלומים לפרוע את ההלוואות, היה צורך להשכיר את חדרי הפלאזה במחיר כפול מזה שציפו לו. הדרישה הזו לא התרחשה במציאות, והפרויקט נכשל מבחינה כלכלית. מלבד זאת, עד שנת 2008, חברתו של טראמפ וטראמפ עצמו היו מעורבים בכ-4,000 תביעות. למרות התביעות וההפסדים הכלכליים, טראמפ התעקש שלא להגיש בקשה לפשיטת רגל.

כחלק מההרפתקאות שלו בעולם העסקים, טראמפ כיכב בתכנית המציאות “המתמחה” שהושקה בשנת 2004. במסגרת התכנית, מתחרים היו צריכים לבצע משימות עסקיות שונות בהצלחה, כאשר האדם שניצח הוכתר כ”מתמחה”. לאחר מספר עונות, החלו להתחרות בתכנית מתחרים מפורסמים לעומת המתחרים האלמונים בעונות הראשונות.

העליות והמורדות בקריירה של טראמפ הפכו אותו לאחד מאנשי העסקים הידועים ביותר בעולם כיום. בתור מי שמגדיר את עצמו כפטריוט, טראמפ התחרה ניצח במירוץ לנשיאות בשנת 2017. במהלך המירוץ נקשרו לשמו של טראמפ לא מעט שערוריות מיניות וגם בתחום העסקים, אך הוא צלח אותן והפך להיות הנשיא ה-45 של ארצות הברית – ללא ספק אחד הנשיאים היותר שנויים במחלוקת שהיו במדינה.

 

המדיניות של דונלד טראמפ בנוגע להנפקת ויזות לארצות הברית
אחד הדברים שדונלד טראמפ עשה הוא להעביר את שגרירות ארה”ב מתל אביב לירושלים, יש לא מעט אנשים המפרשים מהלך זה כמחווה לישראל. יחד עם זאת דונלד טראמפ הבטיח לעשות את ארה”ב גדולה כמו בעבר וחלק מהעניין הוא להקשות על כניסת זרים ובכך להעלות את ערך הויזה הנחשקת. לכן בכל מה שקשור להוצאת ויזה לארצות הברית לא ניתנה שום הקלה לישראלים ולמרות שמדברים על הנושא שנים רבות ככל הנראה לא צפויה הקלה גם בקרוב. כלומר ישראלים נדרשים להוציא ויזה לארה”ב גם היום.

תכנים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *