ארל נייטינגייל – האדם הרהוט שהקים אימפריית ספרים

מי שכונה בתור “דיקן ההתפתחות האישית”, ארל נייטינגייל מהווה עד היום השראה למיליוני אנשים ברחבי העולם, גם שלושה עשורים לאחר מותו. בתור ילד בשכונת עוני, ארל נייטינגייל צמח להיות משפיען בעולם ההתפתחות האישית הודות לתכנית הרדיו שלו ורעיונותיו המקוריים על הצלחה והשגת יעדים אישיים.

נייטיניגייל היה מנחה של אחת מתוכניות הרדיו המשודרות ביותר בארצות הברית במשך ארבעה עשורים, והוא נגע בחייהם של מיליוני אנשים ברחבי האומה עם קולו הרדיופוני ומילותיו החכמות. לאחר שקרא בגיל 29 את ספרו המשפיע של נפוליאון היל, נייטינגייל הגיע לתובנה שתהפוך אותו לאושייה מובילה בתחום ההתפתחות האישית. בעת קריאת הספר, ארל הבין כי “אנחנו הופכים להיות מה שאנחנו חושבים” – עיקרון שהנחה אותו במשך שארית חייו והוביל לכתיבת ספרו “הסוד המוזר ביותר”.

הספר נחל הצלחה אדירה, בשנת 1956, נייטינגייל הקליט אותו על תקליט שמכר מיליון עותקים ברחבי ארצות הברית. ההצלחה של הספר המוקלט הובילה את נייטינגייל לזכות בתואר “תקליט זהב” – תואר נחשק עד היום.

בשנת 1960, נייטינגייל הקים את “תאגיד נייטינגייל-קונאנט משיקגו” כדי לעמוד בביקוש עבור הספרים שלו. יחד עם שותפו, לויד קונאנט, נייטינגייל הפך להיות דמות מרכזית בתחום ההתפתחות האישית. בנוסף, ארל השיק תוכנית רדיו יומית קמרה בשם “לשנות עולמות” אשר שודרה בלמעלה מ-23 מדינות.

במרוצת השנים, נייטינגייל נחל הצלחה אדירה עם הקלטה של ספרים נוספים והפך לאימפריה מרשימה בתעשייה. גם לאחר הפרישה שלו נייטינגייל לא חדל מעשייה, והקים יחד עם אשתו חברת הוצאה לאור בשם “פרסום קיז”.

במהלך הקריירה הענפה שלו, ארל נייטינגייל זכה במספר פרסים עבור עשייתו, כולל “פטיש הזהב, “תקליט הזהב”, “מדליית הזהב של נפוליאון היל עבור מצוינות ספרותית”, ועוד.

מורשתו של נייטינגייל ממשיכה להשפיע עד היום, ומילותיו הכתובות מוקלטות נותנו השראה למיליוני אנשים לשנות את חייהם לטובה על ידי עשייה פעילה וחשיבה חיובית.

תכנים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *