יום שני, 12 בדצמבר 2011

#35 וויליאם פיט הבןאביו היה גיבור לאומי, פטריוט מדרגה ראשונה ואהוב העם, הוא גם השאיר את המדינה בבור כלכלי מפחיד. הבן, לא נרתע מהמשימה הכבדה חסרת התהילה וכפוית הטובה והחל לגבות מיסים ולהילחם בשחיתות על מנת להחזיר חובות. זה עלה לו ביריבים פוליטיים מרים ובקריקטורות שנאה בעיתונים. הוא לא ויתר והיה האיש היחיד שעמד בין בריטניה ופשיטת רגל. מול איומים חיצוניים ופנימיים הוא הצליח לשמור על בריטניה מפני הגרועים שבאסונותיהן של אימפריות ויליאם פיט הבן. תודה רבה לאדם כ"ץ שהעלה את הרעיון, עשה את התחקיר ואף כתב את הפרק.

השירים בפרק: למה לי פוליטיקה עכשיו – משינה
קטע מתוך family guy 
בר כוכבא – שיר ילדיםלהורדת הפרק לחץ עם המקש הימני בעכבר כאן ובחר ב"שמור בשם/Save as"

6 תגובות:

 1. ירושלמי12.12.2011, 15:54

  מצוין כרגיל, תודה. ואם בפעם שעברה היו רמזים קלים מדי, כאן הם על גבול הבלתי אפשרי, אלא אם כן חתול או תומר או מישהו אחר יחשוב אחרת... על כל פנים, תודה רבה כרגיל על היופי ובעיקר על הדרמה של חייו של האיש הזה.

  השבמחק
 2. מצטרף לברכות של ירושלמי על הפרק, שוב פרק משובח. לגבי הדמות אכן רמז מסתורי, השם הראשון שקופץ לי לראש (ושוב דפוס המחשבה שלי חושב על נשים...) היא Aro Lingma שהייתה דמות מיתית בכמה תקופות היסטוריות בטיבט החל מהמונגולים ועד הסינים...

  השבמחק
 3. ראשית תודה על הברכות. כולן לאדם כ"ץ.
  בקשר לרמז המסתורי: אוסיף כי הגוף שבראשו עמדה (כביכול)הדמות שלנו היה אמיתי לגמרי ורווי אינטריגות, סקנדלים ומה לא. ובכל זאת, בתקופה של הדמות ההיא, זה כבר עבר כל גבול.

  השבמחק
 4. רפי למה לא אמרת קודם ? ארגון אמיתי רווי אינטריגות סקנדלים ובאלגן מה יכול להיות יותר מתאים מהכנסייה הקתולית. מזל שלא זרקת גם תמונה של איזה נער צעיר :)
  אם אני בכיוון, והכוונה אכן לכנסיה אז הדמות שישר קופצת לי לראש היא האפיפיורית יוהנה או Pope Joan.

  השבמחק
 5. תומר, ידעתי שאם אספק רמז שהוא קצת יותר מדקיק זה יפתר. מעכשיו אנחנו עובקים למוד האנשים האנונימיים, כאלה שאם יש עליהם ערך בויקיפדיה, הוא בבולגרית או פינית בלבד.

  האפיפיורית יוהנה - בדרך לביתך, עם מליארד וכמה מאמינים.
  הפרס להפעם הוא 20 קוט"ש של חשמל כשר למהדרין בהשגחת הרב מחפוד ועם פלומבה של עוזי לנדאו שליט"א.

  השבמחק
 6. כמה שווה חשמל כשר בשוק השחור?
  ד"א אני מציע לכם להיות אפילו יותר אכזריים להתחיל להמציא אנשים שיקריים בויקיפדיה כדי לבלבל :)

  השבמחק